Ankieta skłonności zawodowych
Czy wiesz już do jakiej grupy zawodowej przynależysz? Poznaj swoje skłonności zawodowe!
PROMOCJA DNIA! TANIEJ O 50% …Czy wiesz już do jakiej grupy zawodowej przynależysz? Czy nadajesz się do wykonywania prac inżynieryjnych, masz umysł artystyczny, a może po prostu lubisz kontakt z drugim człowiekiem?
W ankiecie tej poznasz swoje skłonności i predyspozycje zawodowe!
Prezentujemy ankietę skłonności zawodowych, dzięki której dowiesz się o swoich tendencjach do zajmowania się określonym rodzajem działalności zawodowej.
Analiza jest wykonywana w oparciu o podział skłonności zawodowych sporządzony przez B. A. Klimow. Wyróżnił on pięć następujących grup podziału:
- Człowiek – człowiek – grupa ta obejmuje zawody wymagające ciągłego kontaktu z innym człowiekiem – pracę i kontakt z ludźmi,
- Człowiek – przyroda – zaliczają się do grupy tej zawody związane z przyrodą i bezpośrednim lub bliskim kontaktem ze zwierzętami, roślinami, ich pielęgnacją, uprawą czy hodowlą zwierząt.
- Człowiek – technika – do grupy tej należą głównie osoby o wykształceniu i zainteresowaniach inżynieryjnych, związanych z eksploatacją maszyn, wydobywaniem i przetwarzaniem surowców, elektronik, stolarze, konstruktorzy i pokrewne.
- Człowiek – działalność artystyczna – do ostatniej grupy zaliczają się osoby o dużej wrażliwości estetycznej, wyobraźni, mających talenty i szczególne uzdolnienia. Do zawodów takich zaliczamy m. in. muzyków, aktorów, projektantów, malarzy.
- Człowiek – dane – w grupie tej znajdują się zawody wymagające kontaktu z wieloma danymi, ich analizą, zarządzaniem i przetwarzaniem. Mowa tutaj głównie o naukach ścisłych, jak ekonomia, programowanie, matematyka i podobne.
Po rozwiązaniu niniejszego testu dowiesz się do jakiej grupy zawodowej pasujesz oraz z którymi skłonnościami zawodowymi jesteś najbardziej spokrewniony.
Wiedza ta pozwoli na lepsze zorientowanie się w swoich preferencjach zawodowych, jak i pozwoli poznać Twoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe.
J. Woroniecka na podstawie propozycji B.A. Klimowa
Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Każde stwierdzenie przeanalizuj tak, jak Ty je odbierasz. Wybierz te, z którymi się zgadzasz i zatwierdź formularz testu.