Psychologia pracy i zawodowego sukcesu

Dlaczego niektórzy z nas się bogacą, zdobywając kolejne sukcesy i powodzenia, podczas gdy inni mimo swej nieustannej pracy i starań wciąż nie mają pieniędzy, nie zdobywają bogactwa? Co ma wpływ na nasz sukces i powodzenie? W jaki sposób znaleźć drogę do wolności finansowej? Na te i wiele pytań spróbujemy odpowiedzieć w tym dziale, zapraszamy więc do czytania.

 
4 proste kroki do zbudowania skutecznego planu kariery

Jak zacząć planowanie swojej kariery?

Jaka jest droga do sukcesu zawodowego i jak skutecznie przyczynić się do jego osiągnięcia? W artykule podamy kilka praktycznych porad jak przybliżyć się do celu, jakim jest sukces zawodowy. Sprawdź jak przygotować plan rozbudowy kariery zawodowej.

Szukasz pracy? Czy podejmujesz konkretne starania? Zacznij szukać aktywnie!

Aktywne poszukiwanie pracy

Tekst stanowi poradnik jak aktywnie i skutecznie poszukiwać pracy, poczynając od przygotowania się do poszukiwania, kończąc na rozmowie kwalifikacyjnej i kontakcie z pracodawcami. Znajdziesz tutaj wskazówki i porady, które niewątpliwie skrócą Twoją drogę do pracy w wymarzonym zawodzie.

Omówienie definicji inteligencji emocjonalnej na bazie pracy Reuven'a Bar-On'a

Inteligencja emocjonalna wg Bar-On'a

Poziom inteligencji emocjonalnej ma wpływ na całe Twoje życie, a właściwie to na intelektualny i emocjonalny dobrostan. Kompetencje emocjonalne mają duże znaczenie dla inteligencji społecznej. Czym jest więc inteligencja emocjonalna? Jak możesz ją rozwijać? Jaki jest poziom Twojej inteligencji emocjonalnej? W niniejszym artykule postaram się odpowiedzieć na zadane powyżej pytania, a także przedstawię definicję inteligencji emocjonalnej wg Reuven’a Bar-On’a – izraelskiego psychologa.

Najczęściej czytane artykuły - Psychologia pracy
  1. Typy osobowości zawodowych (J.L. Holland)
    Do którego zawodu masz szczególne preferencje zawodowe? Sprawdź swój typ osobowości!
  2. Rozwój kariery zawodowej
    Kim zostaniesz w przyszłości? Sprawdź swój rodzaj kariery zawodowej.
  3. Analiza skłonności zawodowych
    Czy znasz już swoje skłonności i preferencje zawodowe?

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj